KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8759054
nr 875 9054
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Berta Hansson (1910-1994), 19/260, Stämpielsignerad, motivet: 28x19
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 17 februari 2014
kl 19:35:26
800 kr
1.300 kr
1.000 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson